Rozhovor pro časopis Spirit: Pavel Hanzal - Karma a její vliv na naše zdraví

Ilustrační fotografie velikost textu: A A A

Lze říci, že zdraví každého jedince souvisí i s jeho karmou?
V podstatě ano. I když není to tak černobílé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Celý náš život probíhá v souladu s principy karmického zákona, který nás provází po celou dobu, co jsme zde na Zemi. Každé onemocnění je určitým varováním toho, že jsme někde něco porušili. Může se jednat o porušení universálních principů na úrovni duchovní, mentální nebo fyzické. Příčiny jsou různé. Někdy může onemocnění vzniknout z čistě prozaického důvodu – neposkytli jsme našemu organismu dostatek vitamínů apod.. Samozřejmě i v tomto případě můžeme hledat karmickou příčinu, proč jsme se nesprávně stravovali, ale je otázkou do jaké míry by zrovna toto mělo smysl. Proto doporučuji rozlišovat různé úrovně zdravotních problémů a podle toho postupovat v léčbě a hlavně prevenci. Vše popisuji v nedávno vydané knize Karmické souvislosti.

Je možné vyjádřit tuto závislost nějak procentuálně? (například – z třiceti, padesáti, šedesáti procent?)
Jak jsem již uvedl v předchozí otázce, vliv karmy můžeme najít v podstatě ve všem. Ale někdy to smysl více analyzovat má, jindy se stačí řídit zdravým selským rozumem nebo intuicí. Postačuje žít správným způsobem a mnoho problémů může odejít samo. Na druhou stranu platí, že žijeme zde na zemi a naše fyzické tělo je smrtelné. Nesmrtelná je pouze duše a podle toho musíme jednat. Takže „házet" zde nějakými procenty nemá žádný význam. Mnohem důležitější je se vždy dostatečně zamyslet nad tím, proč nějaký zdravotní problém vzniknul a hlavně se podle toho zachovat.

Jsou určité karmické záležitosti, které se projevují zcela specificky? Například – je možné říci, že třeba porucha štítné žlázy nejčastěji souvisí s nějakým konkrétním třeba partnerským karmickým problémem?
Ano, určité části těla reagují více na nezvládání konkrétních životních (karmických) témat, než jiná místa. Bohužel to ale nefunguje tak, že můžeme dát jasné rovnítko typu žlučník = potlačená agresivita a žlučovitý přístup k životu. Vždy je víc možností, ale s každým orgánem souvisí určitý okruh úkolů, který (é) máme v tomto zrození zpracovat. Právě projevující se problémy naznačují, že se nám to daří nedostatečně a musíme se víc snažit. Každopádně pro určení souvislostí mezi nemocí a karmou je potřeba mít dobrou intuici a také zkušenosti. Hlavní je se vyvarovat schématičnosti. To platí jak u karmy, tak při léčbě. Přestože jsme všichni součástí Jednoty, každý máme vlastní karmická témata, předchozí zkušenosti a budoucí úkoly.

Jakým způsobem zjišťujete karmické souvislosti v rámci zdravotních potíží svých klientů? Co potřebujete vědět, co vám pomůže, abyste je dokázal rozpoznat a určit?
Za nejlepší metodu považuji psychotronickou práci s kyvadlem, kterou popisuji v mé knize Kyvadlo a zdraví – učebnice pro každého. Jako další skvělou metodu používám práci s karmickým horoskopem člověka. Kombinace těchto metod se mi během uplynulých let mé praxe ukázala jako nejlepší. Celkové analýze samozřejmě pomůže, pokud klient co nejlépe popíše nejenom fyzické projevy onemocnění, ale poodhalí i svůj vnitřní svět, problémy a starosti, které ho trápí. Pro karmický horoskop potřebuji znát datum, místo a přesný řas narození.

Jak a jak dlouho probíhá následná léčba?
Jedná se o velmi individuální záležitost. Může se jednat o týdny, ale také o měsíce a ve složitějších případech i roky. Hodně záleží na fázi nemoci a na ochotě a schopnostech klienta na léčbě spolupracovat. Hodně lidí si bohužel myslí, že když dostanou nějaké kapky nebo bylinný čaj, tak je vše vyřešené. Přitom platí, že klíčem ke zdraví je změna v osobním přístupu k životu, způsobu jednání, chování a myšlení a celková transformace hodnot člověka. To samozřejmě není zcela jednoduché a pokud k tomu člověk nepřistoupí odpovědně, tak případné zlepšení zdraví je pouze dočasné. Pak nás karma zase dožene a připomene nám, že děláme něco znovu špatně...

Ptala se Lucie Zemanová, Spirit

Autor článku: Lucie Zemanová
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rozhovor, karma

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách pavelhanzal.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily