Rozhovor pro časopis Phoenix leden 2013

Ilustrační fotografie velikost textu: A A A
Jedná se o první rozhovor na stránkách našeho časopisu Phoenix. Můžete se čtenářům představit?
Již od mládí se zabývám astrologií, psychotronikou, výkladem karet, léčitelstvím, karmou a duchovní praxí. Bylo tedy zcela přirozené, že jsem své zkušenosti začal aplikovat do praxe a snažím se lidem pomáhat ve své poradenské praxi každý den. Také učím na České akademii esoteriky, kterou úspěšně absolvovali již stovky studentů. V různých tištěných a internetových médiích se můžete setkat s mými články na různá témata. Nárazově spolupracuji s rádii a televizemi.
 
V listopadu Vám vyšla druhá kniha Karmické souvislosti. Proč jste si vybral právě téma karmy?
Karmický zákon je základním principem fungování vesmíru a tedy i našeho světa. Ať se člověk zabývá ezoterikou, léčitelstvím nebo jakoukoliv duchovní sférou, ve všech případech musí pracovat s karmou a uvědomovat si všechny její souvislosti. Bez toho nemůže být hledání, rozvoj ani léčba úspěšná. Dalším důvodem, který jsem poznal během mnoha let své poradenské praxe, ale i vlastního hledání, je, že mnoho začátečníků nemá jasno v tom, co to karma vlastně je a jak funguje. Navíc se nejedná jenom o začátečníky, ale často také mnohaleté hledající. Věřím, že toto témě zaujme čtenáře stejně, jako v roce 2011 moje prvotina Kyvadlo a zdraví – učebnice pro každého.
 
Jak tedy vnímáte význam slova osud?
Osud je bohužel často chápán zcela mylně. Lidé mají tendenci životní události svádět na osud a málokdo ví, že veškerý náš současný život probíhá v návaznosti na to, co jsme dělali v minulých zrozeních. Nemluvě o tom, že zkoušky, kterými procházím v tomto vtělení, jsme si (naše duše) vybrali před příchodem do tohoto těla v souladu s karmou! Proto jakýkoliv pasivní přístup v duchu „to je osud, s tím nejde nic dělat“, je chybný a blokuje nám naši cestu k Universu!
 
Znamená to, že se k vám může objednat pouze klient, který „věří“ karmě?
Určitě ne, mnoho mých klientů na reinkarnaci a karmický zákon vůbec nevěří. Z mého pohledu je to sice škoda, ale není to překážkou pro konzultaci. Je potřeba si uvědomit, že na Zemi jsou miliardy duší a každá je na určitém stupni svého vývoje. Proto kdo si karmu a vyšší principy dnes neuvědomuje, může k tomu brzy dospět. Ať již v tomto nebo dalším životě. Navíc své názory a zkušenosti nikomu nevnucuji, pouze nabízím. V poradenství je velmi důležité porozumět klientovi a celou konzultaci nastavit podle jeho potřeb a stavu vývoje.
 
Zmínil jste se, že vyučujete na různých kurzech. Můžete je čtenářům více přiblížit?
Jedná se o kurzy na téma astrologie, výklad karet, karmické numerologie, duchovního rozvoje, léčitelství a karmy. Na některých vyučuji sám, na jiných s kolegou. Naše kurzy jsou hodně zaměřené na praxi, což je aspekt, který v mnoha kurzech, které jsem absolvoval, chyběl. Základem je samozřejmě teorie, bez které to nejde, ale cílem výuky je uvádět vše ihned do praxe a pomoci tak studentům a dalším lidem. Studium je možné prezenčně, online po internetu i dálkově poštou, takže se může přihlásit kdokoliv z celého světa, pokud rozumí českému jazyku. V případě online a dálkového studia jsou připraveny diskusní fóra pro řešení problémů a dotazů účastníků kurzů. Vše probíhá na studijním portálu www.okultweb.cz .
 
Chcete něco vzkázat čtenářům Phoenixu?
Přál bych jim, aby nezůstávali pouze u čtení zajímavých článků, které časopis Phoenix přináší, ale snažili se je uvádět do praxe. Jen naše opravdovost nám umožní přiblížit se a postupně zažívat nekonečnou, všeobjímající a univerzální lásku bez podmínek. Hodně štěstí všem na této cestě!

Autor článku: Pavel Hanzal
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rozhovor, karma

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách pavelhanzal.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily