Rozhovor do knihy Hvězdy ezoterického nebe 2. - kniha plná zdraví

Ilustrační fotografie velikost textu: A A A

Část rozhovoru, který jsem poskytl Milošovi Matulovi do jeho nově vydané knihy -Hvězdy ezoterického nebe 2. -kniha plná zdraví

1) Pavle, jaká byla tvoje cesta k hledání sebe sama?

Krásná, ale i trnitá. Cesta k Universu je lemována různými zkušenostmi a zážitky. Klíčem ke všemu je naše ego, které se brání „zuby nehty" tomu, aby bylo zmenšeno a postupně zcela rozpuštěno. Vzhledem k tomu, že mám poměrně výrazné konstelace v osobním horoskopu, které naznačují duchovní cestu lemovanou mnoha zkouškami, tak hledání sebe sama nebylo jednoduché. Přestože jsem si vždy uvědomoval, že Prozřetelnost je neustále se mnou (a s každou bytostí tohoto světa), tak střet s egem byl a je opravdu tím největším soubojem, jaký může člověk zažít! Výrazné znamení Lva, ve kterém jsem se narodil, je zrozeno k ovládnutí silného ega, kterým disponuje. Ale opravdu to není snadné! Ačkoliv jsem měl neustále na paměti, jaký je životní cíl hledajícího, tak jsem se nevyhnul složitým obdobím, kdy mě ego dávalo hodně zabrat. Naštěstí jsem kolem sebe měl a stále mám tolerantní a upřímné přátele, kteří mě vždy podpořili. Rodina zrovna tak. Důležitou podporou v životě je i víra a vědomí, že pokud se obrátíme k Bohu o pomoc a podporu, tak ji dostaneme. Věřím, že člověk může udělat spoustu chyb, ale pokud má dobré a otevřené Srdce, tak si z nich vezme ponaučení a může kráčet dál. Velmi důležité je mít v sobě pokoru a lásku, kterou člověk může projevit každý den lidem, přírodě i vesmíru. Je neuvěřitelné, co dokáže jednoduchá a krátká modlitba. Vedle pravidelných meditací je právě modlitba tím, co mě již mnoho let provází životem. Není nic krásnějšího, než každý den poděkovat Universu za jeho milost a popřát všem bytostem, ať jsou šťastny! Dnes jsem vděčný za všechny zkušenosti, které jsem prožil a stále prožívám, protože jen díky nim si uvědomuji spoustu důležitých věcí a skutečný smysl našeho života. A každá zkouška, kterou prožiji, mě snad, jak doufám, přibližuje blíž a blíž Jednotě.

2) Zvláštní, že jsme se před lety nepotkávali na duchovních seminářích?

Před lety jsem nejprve pravidelně chodil na přednášky Míly a Eduarda Tomášových. Jejich akce v pražské Lucerně měli silný duchovní náboj. Ačkoliv jim někteří jejich kritici vyčítají, že se na setkáních více mluvilo, než meditovalo, tak si myslím, že to byla velká pomoc pro mnoho hledajících. Včetně mě. Bylo to zrovna v období, kdy jsem se začínal intenzivněji věnovat buddhismu, východním filosofiím a cestě k Universu jako celku v širších souvislostech. Nebyl jsem si ale v té době zcela jistý, zda kráčím po správné cestě. Proto duchovní rady, přednášky a knihy manželů Tomášových byly velkou pomocí! Také jsem chodil na pravidelné meditace, které pořádal a vlastně stále pořádá Jiří Vacek. Tyto meditace se skládají z vnitřní pránajámy a meditace na pozorovatele. Jedná se o nejpřímější cestu k nalezení sebe sama a jednoty s Universem. Také jsem chodil na různé přednášky a semináře o astrologii a dalších esoterických naukách. Takže třeba jsme se na těchto akcích potkávali, pokud jsi tam byl, jenom jsme se neznali. Ale všechno má svůj čas a naše seznámení přišlo určitě v pravou dobu.

Další část rozhovoru, jakož i rozhovory s dalšími zajímavými osobnostmi, najdete ve zmíněné knize.

Autor článku: Miloš Matula
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rozhovor

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách pavelhanzal.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily