Meduňka 12/2011 - rozhovor o knize Kyvadlo a zdraví s autorem Pavlem Hanzalem

Ilustrační fotografie velikost textu: A A A

Proč jste se rozhodl napsat knihu právě o práci s kyvadlem?

Práce s kyvadlem je jedinečná možnost pro každého člověka k bližšímu sebepoznání a také ke zkvalitnění života. Ať již na úrovní duchovního rozvoje nebo fyzického zdraví. Proto věřím, že právě téma kyvadla a zdraví je přesně tím, co může mnoha lidem pomoct. A možná je v tom i trochu symboliky, protože právě práce s kyvadlem byla v dětství mým prvním setkáním s léčitelstvím a ezoterikou.

Jak dlouho už s kyvadlem pracujete a jak jste se k tomu vůbec dostal? Učil jste se od někoho?

Za první krůčky a základy v oblasti psychotroniky vděčím tátovi, který mě již před listopadovou revolucí v roce 1989 seznámil nejen s kyvadlem, ale i proutkařením. A v té době, když mi bylo čtrnáct let, začala moje cesta. Právě od něj jsem se naučil většinu základů léčení v oblasti zdraví prostřednictvím kyvadla. Během dalších let jsem pronikal (a stále se o to snažím) do tajů astrologie, tarotu, karmy, duchovních souvislostí a alternativní léčby. Díky tomu jsem mohl celou metodu nejen rozvíjet, ale i praktikovat v každodenním životě. Důležitá pro mě byla i tolerance ze strany obou rodičů, protože jsem se mohl již od dětství věnovat tomu, co mě magicky přitahovalo. Nebylo to zcela jednoduché, ale během času bylo a je úžasné sledovat, jak výsledky celé metody pomohly nejen mě osobně, ale i dalším lidem.

Komu je kniha určena -je pro úplné začátečníky nebo spíš pro ty, kteří už
s kyvadlem pracovali či pracují a chtějí se dozvědět něco víc?

Kniha je zaměřena zejména na oblast zdraví – prevence a léčení a dále se také zabývá duchovními a karmickými souvislostmi. Čtenáře uvádím do problematiky od úplných začátků až po kompletní postupy. Pro začátečníky je v knize samostatná kapitola, v níž popisuji, „jak na to". Můžu tedy konstatovat, že kniha je určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Navíc je velmi dobrým pomocníkem nejen pro samoléčbu, ale i pro terapeutickou a léčitelskou praxi. Zajímavé informace v ní můžou najít i rodiče, protože děti a jejich rozvoj jsou další oblastí, které se v knize věnuji.

Co všechno konkrétně se čtenáři ve vaší knize dozví o kyvadle a o práci s ním?
Je to něco jako „učebnice" poskytující praktické návody?

Kniha Kyvadlo a zdraví má podnázev – učebnice pro každého. Snažil jsem se v ní krůček po krůčku popsat kompletní možnosti člověka při práci s kyvadlem zejména v oblasti zdraví a duchovního rozvoje. V knize jsou tedy konkrétní postupy, vysvětlení a popis všeho, co považuji za opravdu důležité. Dále zde čtenář najde celkem 35 základních tabulek pro práci s kyvadlem, které slouží jako návod pro pochopení celého systému. V knize se snažím zájemce vést k samostatné práci tak, aby byl každý schopen začít s kyvadlem samostatně pracovat, rozvíjet vlastní metody a aby jeho práce měla výsledky.

Uvádíte v knize také konkrétní případy ze své praxe?

Ano, v knize uvádím několik ukázek z mojí léčitelské praxe. Hlavním cílem celé knihy je snaha o praktické pochopení celého systému a jeho uvedení do každodenní praxe. Proto konkrétní příklady obsahují i komentáře a zdůvodnění postupů a souvislostí.

Na co je třeba -podle vašich zkušeností -si dát při práci s kyvadlem pozor? Existují pro adepta práce s kyvadlem nějaké „pasti"?

Mezi největší pasti pro zájemce o práci s kyvadlem patří jednoznačně neschopnost odpoutat se od vlastních předpokladů a očekávání výsledků měření. S tím souvisí i případný silný egoismus a porušování zákonů Univerza, jelikož to komplikuje správnou činnost kyvadla. Pokud někoho „válcují" různé závislosti a přízemní touhy, pak musí nejprve zapracovat na vlastním duchovním rozvoji a teprve pak může mít solidní výsledky.

Na rozdíl od mnoha jiných uživatelů kyvadla – terapeutů, léčitelů atd. tvrdíte, že člověk může používat se zdarem kyvadlo i sám pro sebe... Jak jste k tomuto názoru došel?

Své přesvědčení opírám o 22 let praxe a zkušeností práce s kyvadlem. Pro sebe, rodinu, přátele a také velký počet klientů, kteří se na mě obracejí s prosbou o pomoc.Během této doby jsem měl možnost vyzkoušet, že nejen já, ale i jiní lidé dokážou s kyvadlem pracovat i pro vlastní potřebu v rámci samoléčby nebo na dalších úrovních. Tudíž výsledky vypovídají celkem jednoznačně, a proto nemusím pochybovat o tom, že každý, kdo se upřímně snaží a dodržuje základní pravidla, tak mu kyvadlo může pomáhat i v jeho životě. Zároveň ale musím připomenout, že v určitých situacích je vhodnější se obrátit na jiného psychotronika aspoň ke kontrole výsledků měření, které si člověk dělá sám pro sebe. Jedná se například o období velkého stresu a vnitřní nepohody, které může způsobit například úmrtí někoho blízkého nebo jiné složité životní situace. I tyto informace uvádím ve své knize.

Zajímalo by mě – pokud si chci vyzkoušet práci s kyvadlem a nemám kyvadlo, jestli je lepší si ho koupit nebo jestli můžu zkoušet své začátečnické experimenty třeba i s improvizovaným kyvadlem (prstýnek na niti atd...)?

Samozřejmě je možné začít i s improvizovaným kyvadlem. Může se jednat o prstýnek na niti, nebo například dokonce i o klasický klíč do zámku zavěšený na niti. Ten jsem během své praxe v nouzi několikrát použil, když jsem byl někde na cestách a kyvadlo nebo prstýnek neměl u sebe. Ale s tím souvisí i určité riziko zklamání, které může zájemce o práci s kyvadlem potkat. Kyvadlo z křišťálu, které patří mezi moje oblíbené, má totiž lepší citlivost než zmíněný prstýnek na niti. Začátečník, který nemá zkušenosti, nebo ještě nemá citlivost a schopnosti natolik rozvinuté, nemusí mít s improvizovaným kyvadlem takové výsledky, jako s tím klasickým. Ale je to vždy individuální záležitost a každý si to může vyzkoušet.

Přeji všem čtenářům Meduňky vše dobré!
Redaktorka Zuzana Paulusová, Meduňka.

Info o knize

Pavel Hanzal: Kyvadlo a zdraví -učebnice pro každého
Formát A5, 88 stran, 35 čb tabulek, doporučená maloobchodní cena je 199,-Kč.
Vydal Astrologický institut s.r.o. v roce 2011
Zakoupíte u všech dobrých knihkupců.

Autor článku: Zuzana Paulusová
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rozhovor, zdraví, nemoci, kniha, kyvadlo, přírodní léčba

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách pavelhanzal.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Novinka - kurz karmické astrologie pro úplné začátečníky od podzimu 2021. Akční zvýhodněná cena o 2 000 Kč.

Kurz karmické astrologie pro začátečníky od podzimu 2021 je vhodný pro všechny zájemce o studium astrologie z hlubšího pohledu karmických zákonů. Vysvětlíme si, v čem nám může osobní horoskop z pohledu karmy pomoci a jak mu můžeme porozumět. Včasná úhrada = výhodnější cena.

Studium probíhá formou videokonference s lektorem živě. Více informací o kurzu najdete ZDE.

Zobrazit detaily