Časopis Moje Astrologie 3/2011 představuje: astrolog Pavel Hanzal

Ilustrační fotografie velikost textu: A A A

Motto: Žijeme ve světě plném energií, které naše smysly neumí zachytit, ale to neznamená, že nejsou!

Víc než jen astrolog

K ezoterice, gemmoterapii, výkladu tarotových či andělských karet se dostal díky přírodě. Tvrdí, že astrologie je vlastně nikdy nekončící studium a on i jejím prostřednictvím pomáhá druhým. PAVEL HANZAL.
I když se tento pětatřicetiletý muž narodil a stále žije v Praze, kořeny jeho rodiny sahají do jižních Čech, konkrétně Třeboně, kde jako malý kluk strávil poměrně nezanedbatelnou část svého dětství. „Díky rodičům, hlavně pak tatínkovi, jehož velkým koníčkem byly bylinky, zkrátka vše, od hmyzu až po vesmír, tak tam někde bych hledal prapůvod toho, čemu se teď již intenzivně věnuji. Jedním slovem za to může příroda. A já jsem za to rád," tvrdí Pavel. S astrologií se poprvé setkal už v roce 1994, kdy mu právě jeho tatínek začal vykládat jeho horoskop...

Člověk by měl pomáhat komplexně

Okolo dvacátého roku jeho života se k samostudiu astrologie začal zajímat o východní filozofie – meditace, jógu, buddhismus. Navštěvoval přednášky věhlasných manželů Tomášových a „to mě nejen hodně ovlivnilo, ale zároveň i posunulo dál. Víte, v průběhu toho mého hledání jsem pochopil, že ´jenom´ astrologie nestačí. Ano, nabízí vám jasné body, ale k cestě k nim nebo rozvíjení vlastního ducha, potřebujete ještě něco navíc. U mě je to tedy práce s energiemi (Reiki, Shamballa), práce s anděly, již zmíněné meditace." Pavel Hanzala zastává názor, že člověk by měl být schopen pomáhat těm, kteří o to mají zájem, komplexně. Mít znalosti z více oborů. „Je fakt, že při jejich náročnosti je možné se intenzivně věnovat jednomu, dvěma, dobře maximálně tak třem oborům naplno. Z mého pohledu jsou právě východní filosofie, hermetismus či alternativní -čili přírodní léčba logickou vazbou na astrologii. Proto si těmito obory vzájemně pomáhám a kombinuji je."

Ještě více poznat sám sebe

„Čeho si na astrologii jako takové cením? Že prostřednictvím rozboru daného horoskopu jsme schopni pochopit širší souvislosti lidského bytí zde na zemi. Díky ní dostáváme do rukou příležitost pochopit, proč jsme tady, jaký je náš úkol a zároveň cíl." Kromě přírody ezoteriky, astrologie tradiční či karmické je Pavel taktéž lektorem a vyučuje práci s kyvadlem, výklad andělských karet, práci s tarotem... A také vášnivým cestovatelem! „Volný čas se snažím co nejvíce trávit v přírodě, na zahradě a nebo na cestách. Nejen, že poznávám nová místa, ale získávám nové poznatky jak duchovního rázu, tak i ze života jiných kultur. A třeba právě neobvyklé situace, jež se mi za hranicemi přihodili nebo teprve přihodí, mi umožňují ještě více poznávat sám sebe. V tom vidím velké kouzlo nezávislého cestování po světě..."

Za časopis Moje Astrologie Luboš Nečas

Autor článku: Luboš Nečas
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rozhovor

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách pavelhanzal.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti -za to se předem omlouváme.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily