Jaké tarotové karty si mám vybrat?

Každý, kdo s tarotem začíná, si musí položit zásadní otázku. Jaké tarotové karty si mám vybrat? Odpověď se může zdát být jednoduchá, ale výběr by měl mít určité zákonitosti.

Začínající kartářka nebo kartář by měli pracovat s takovými kartami, které jim jsou blízké. Je potřeba si uvědomit, že karty k nám promlouvají prostřednictvím vesmírných energií, jenž jsou zobrazeny na jednotlivých kartách různými obrázky -symboly. Jenže v této jednoduché poučce se skrývá určité úskalí. Tarotových karet existuje v současnosti velké množství druhů a jejich symbolika je často velmi odlišná. Nemělo by vás proto překvapit, že ani zkušený kartář nedokáže vykládat karty s jakoukoliv sadou, kterou byste mu předložili. Pravdou ale je, že pokud má zkušenosti, může pracovat nebo relativně rychle proniknout do většiny běžně používaných tarotů. Jenže co začátečník?

Nezbytné je získání základů

Za jednu z nejlepších tarotových sad pro začátečníky považuji Rider -Waite tarot. Jejich symbolika je velice dobře zpracovaná a i energetické a celoobrazové naladění jednotlivých karet výrazně pomůže začátečníkovi ke správnému intuitivnímu výkladu. Proto pro úplné začátečníky rozhodně doporučuji začít právě Rider -Waite tarotem

Jakmile získáte určitou vykládací jistotu a znalosti, můžete se začít věnovat studiu dalších karet, které vás oslovují. Za výborný v tomto směru považuji například Kosmický tarot, jenž sám často používám pro určité druhy výkladů. Ale tarotových sad je opravdu mnoho. Pokud uvažujete o tom, že by vás hodně lákal známý Crowleyho tarot, určitě vás od něj nebudu odrazovat. Pravdou ale je, že i v tomto případě bych vám doporučil nejprve začít pracovat s Rider-Waite tarotem a následně studovat tarot do Aleistera Crowleyho. Crowleyho tarot je přece jenom náročnější na pochopení, alespoň pro větší část začátečníků.

A co další karty?

Vedle klasických tarotových sad vás můžou zaujmout i další druhy karet. Výborné jsou Andělské karty nebo karty Lenormand. Pro někoho může být nejbližší výklad prostřednictvím klasických mariášových karet. Možností je opravdu mnoho a záleží na každém, co ho osloví a čemu se chce věnovat.

V případě, že byste preferovali spíše výuku prostřednictvím zkušeného lektora, můžete se podívat na nabídku kurzů mojí školy výkladu tarotových karet.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily