Transity - prognostická metoda v astrologii

Většina zájemců o horoskopy a astrologii zná radix, nebo-li horoskop narození. Jedná se o rozestavení planet v okamžiku prvního nádechu novorozence. Z tohoto horoskopu astrolog vykládá dispozice, vlohy, přednosti ale i problematické konstelace, které člověk má dány do vínku v tomto životě. Radix provází člověka po celý jeho život. Již z něj ale nezjistíme, v jakém období zrozencova života ho potkají příznivé nebo náročnější období. K tomuto zjištění slouží, mimo jiných metod, transity. Dříve, než si řekneme, co transity jsou, pro úplnost doplním, že mimo transitů patří mezi nejpoužívanější predikční (predikce = předpověď) metody: solární a lunární horoskopy, a dále primární a sekundární direkce.

Jak jsme si již řekli, horoskop narození je otisk postavení planet na obloze v okamžiku nádechu novorozence. Jenže planety po narození nezůstávají na jednom místě, ale pokračují ve svém oběhu. Nejlépe si to představíme na nejrychlejším tělesu v horoskopu, jímž je Luna. Luna proběhne celým zvěrokruhem za přibližně 28 dní. Za toto období se vrátí zpátky na svojí výchozí polohu v horoskopu narození. Během tohoto období uzavře s každou planetou v radixu všechny aspekty, se kterými astrolog pracuje. Stejný princip platí i pro další tělesa v horoskopu, délka oběhu se u nich však výrazně liší. Například Slunce projde zvěrokruhem za jeden rok, a v okamžiku svého návratu na své postavení v radixu slavíme narozeniny. Na druhou stranu nejpomalejší planetou ve svém oběhu je Pluto, které projde zvěrokruhem přibližně za 249 let.

Jak jste si již jistě spočítali, nikdo z nás, pokud zrovna neovládnul vesmírné zákony, se návratu Pluta na jeho výchozí pozici v radixu nedožije. A v nejbližší době nelze změnu v tomto směru ani očekávat. Pro nás je ale důležité, že čím delší doba oběhu, tím významnější a silnější je vliv a působení transitu. Proto není tak složité se dovtípit, že transit Luny pocítíme spíše jako změnu nálad, kdežto transit Pluta přinese zásadní změnu a transformaci do našeho života. Transity působí v aspektech, u kterých musíme brát v úvahu určitý orbis, jinými slovy, jistou toleranci před a po uzavření přesného (exaktního) aspektu. U transitů používáme jednostupňové orbisy. A tím mám na mysli jednostupňový orbis celkem, tedy nikoliv jeden stupeň před uzavřením exaktního aspektu a po uzavření, ale jeden stupeň dohromady, rozdělený dle působnosti přibližně 2/3 před exaktním aspektem, a 1/3 po něm. Někteří astrologové berou obecně orbis 1 stupně.

Je samozřejmé, že transit mění své působení podle znamení a domu, ve kterém se nachází, do kterého promítá své působení prostřednictvím aspektu, a prostřednictvím planety, přes kterou transituje. A na přesnost predikce má také v neposlední řadě práce s vládci domů, bez kterých žádná slušná předpověď není možná.

V tomto článku jsme se seznámili s tím, co transity jsou. Další informace a to, jak se s nimi pracuje včetně praktických ukázek transitů můžete získat prostřednictvím tohoto kurzu prognostických metod (transitů, solárů a lunárů) v astrologii.
V případě, že si chcete pořídit knihu o transitech, tak které knihy v češtině považuji za nejlepší se dočtete zde.

Hledat podle témat
Náš tip

Místo pro váš reklamní odkaz v side baru obalený textem. Přečtěte si zajímavé články o alternativní léčbě nemocí a zdraví.

 
X

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily